05.06.2018 Ogledov: 442
DRŽAVNO PRVENSTVO V AKVATLONU

Državnega prvenstva v akvatlonu, ki je potekalo v Ljubljani v športnem parku Kodeljevo, se je udeležilo 300 osnovnošolcev, ki so bili razdeljeni v šest starostnih skupin.

OŠ Cerkno je predstavljalo deset učencev, ki so si izborili možnost udeležbe na področnem tekmovanju.Tekmovalci najprej opravijo plavalni del in potem v menjalnem prostoru odvržejo plavalno kapo in očala ter se čimhitreje obujejo v copate, ki morajo biti zavezane. V primeru, da tekmovalec teče bos ali so vezalke odvezane, sledi diskvalifikacija.

V kategoriji letnikov 2007 in mlajši je tekmoval JONAS LAPANJA . Jonas je dve leti mlajši, vendar se je dobro odrezal med starejšimi učenci in osvojil petintrideseto mesto.

V dekliški kategoriji se je KLARA MOČNIK z odličnim plavanjem in tekom povzpela na zmagovalni oder . Osvojila je tretje mesto.

Uvrstitve ostalih : 11.TIJA MOČNIK

12.TJAŠA MOČNIK

19.JANJA MOČNIK

21.ZALA MOČNIK

Kategorije letnikov 2005/06 se tekmovalci pomerijo na razdalji 75 m plavanja in 1000 m teka. ROK KATARIČ je osvojil deveto mesto, AN PRIMOŽIČ pa devetnajsto.

LARA FILIPIČ je bila sedemnajsta ter TIANA LAHAJNAR sedemindvajseta.

Posamezne skupine tekmovalcev so bile številčno zelo močne, saj je bilo v skupini preko šestdeset tekmovalcev in trba je imeti kar nekaj spretnosti, da se v gruči čimboljše

orientiraš, obuješ in se podaš na tekaški del.