PIKAPOLONICE NA OBISKU V KUHINJI CENTRA ŠOLSKIH IN OBŠOLSKIH DEJAVNOSTI

Avtor: | Nov 12, 2019 | VRTEC-NOVICE

V skupini Pikapolonice se pogovarjamo o sadju in zelenjavi. Poučimo se kako in zakaj ju uporabljamo. Polni znanja in idej smo se v sredo, 6. novembra, po predhodnem dogovoru s kuharicama odpravili na obisk kuhinje CŠOD-ja v Cerknem. Tam nas je prijazno pozdravila in sprejela kuharica Tatjana. Predstavila nam je kuhinjo in jedilnico. Zaupala nam je jedilnik dneva in povedala, da si obroke učenci postrežejo sami.

Otrokom je nadela čepice (da ne padejo lasje v jed). Umili smo si roke in bili pripravljeni na akcijo. Razdelila nam je tope nože in deske, na katerih smo rezali zelenjavo (korenček in papriko) in sadje (jabolka in banane). Otroci so rezali, sekljali … nato je miksala še ga. Tatjana in nastal je odličen sadno – zelenjavni napitek. Z užitkom smo ga pojedli. Na koncu smo ob zemljevidu povedali, kje smo doma. Ob prijetnem dogodku se ge. Tatjani zahvaljujemo za njen trud in čas, ki ga je delila z nami.