ROMEO IN JULIJA
V četrtek, 28. 11., smo se učenci predmetne stopnje odpravili v glavno mesto. Sprehodili smo se po ulicah starega dela Ljubljane in pričakalo nas je že pravo predpraznično vzdušje, potekajo namreč priprave na prižig novoletnih lučk.
V Ljubljano pa smo prišli z namenom, da si ogledamo eno največjih, a tudi tragičnih, ljubezenskih zgodb po literarni predlogi Williama Shakespeara, gledališko predstavo »Romeo in Julija«. Gledališka predstava, ki smo si jo ogledali v Štihovi dvorani Cankarjevega doma, je pod taktirko režiserke Maruše Kink na sodoben, mladini zanimiv način prikazala eno najbolj znanih ljubezenskih zgodb, prepleteno tudi z ljubosumjem, nerazumevajočo okolico in maščevalnostjo med dvema družinama. A usodna in brezčasna ljubezen lahko premaga prav vse in zaobjema tudi teme, s katerimi se danes mladi še prepogosto srečujejo, zato jih, kot pravi režiserka, z namenom nagovori v sodobnem gledališkem jeziku.
Sprehod skozi mesto pa nas je popeljal tudi mimo velike in neuresničene ljubezenske zgodbe med Francetom Prešernom in Julijo Primic, ki je našega največjega pesnika navdihnila za pisanje mojstrskih pesmi, te pa se lahko kosajo tudi z deli velikega Williama Shakespeara.
Predstavo so igralci zaigrali na zelo zanimiv način, saj so se postavili v vlogo za šolsko nalogo, ob tem pa izražali še svoje mnenje o tej tragični ljubezenski zgodbi. Igralci so bili zelo dobri, ves čas so menjali vloge, a kljub temu smo lahko sledili dogajanju. Počutje likov in napetost so ponazarjali tudi s sodobno glasbo. Predstava je bila domiselna in zelo dobro izpeljana.
Vita Ela, Zoja in Valentina