11.04.2017 Ogledov: 1734
OSTAJAMO V OBJEMU BESED

V torek, 28. marca se je v Bevkovi knjižnici v Cerknem odvijala zaključna svečanost projekta V OBJEMU BESED, ki smo ga pričeli v cerkljanskem vrtcu izvajati z mesecem oktobrom 2016 pod okriljem Univerze v Mariboru, Pedagoške fakultete v sodelovanju z mariborsko Filozofsko fakulteto ter partnerske organizacije Društvo Bralna značka Slovenije. Projekt je namenjen spodbujanju družinske pismenosti v predšolskem obdobju, ki temelji na medgeneracijskem sodelovanju otrok, staršev in vzgojiteljev, da bi odkrivali svet knjig, razlagali ter izmenjavali različne zgodbe in brali kakovostne knjige. Njegovi nosilki in multiplikatorki, pedagoški delavki iz našega vrtca, Adrijana Mavri in Bernarda Tušar, sta se pridno usposobili za izvedbo projekta na posebnem izobraževanju v Mariboru, kjer so jima ekspertni strokovnjaki izvajalskih timov podrobno predstavili njune naloge, ki sta jih nato uspešno udejanile v desetih srečanjih na različnih lokacijah v našem kraju (Bevkova knjižnica, vrtec, cerkljanski muzej in šolska knjižnica). Na vsakem srečanju so starši skupaj z otroki ter multiplikatorkama, skozi raznovrstne teme spoznavali  različno leposlovno in informativno literaturo ter ozaveščali pomen pismenosti v vsakdanjem življenju ter branja v predšolskem obdobju (kakovostne slikanice, naravoslovne, umetnostne, matematične informativne in leposlovne knjige, poezijo ...). Vsako srečanje je bilo obogateno z dejavnostmi za otroke, povezanimi s temo posameznega srečanja. Ob koncu vsakega srečanja pa so otroci prejeli različne slikanice, pripomočke ter igrače za spodbudo branja v domačem okolju. Tako smo skupaj prispeli tudi do zadnjega svečanega druženja konec marca, in to v prostoru, kjer smo s to plemenito dejavnostjo začeli, v Bevkovi knjižnici ob druženju z dvema gostjama -  pisateljico Vesno Radovanovič iz Prekmurja in predstavnico Pedagoške fakultete v Mariboru, profesorico Simona Pulko. Pisateljica nam je ob vedrem vzdušju prekmurskih ravnic predstavila zgodbico o petelinčku, ki so jo naši mladi bralci zvesto sledili ter pridno spodbujali z zvočnimi vzkliki petelinje družine. Nato smo se drug drugemu iskreno iz srca zahvalili za domiselno učenje in  sodelovanje, ki ga bomo lahko v prihodnje nadaljevali tudi izven projekta ter zadovoljni ostali v objemu besed.

Pisateljici iz Prekmurja je pomagal pripovedovati petelinček.

Zahvala ravnatelja obema gostjama, vodji dejavnosti vrtca Aleksandri Tušar in prizadevnima multiplikatorkama, Adrijani Mavri in Bernardi Tušar.

Vrtec pa je za sodelovanje iz projekta prejel tudi nekaj knjižnega gradiva, ki ga je ravnatelju protokolarno izročila multiplikatorka Adrijana.

Nato pa še darlia mladim "besednim objemnikom":

17.06.2019 PISANO LETO RIBIC

28.05.2019 ZAKLADI NAšEGA KRAJA

10.04.2019 PLANINSKI IZLET NA PLANINO OTAVNIK

19.03.2019 MALA LAUFARIJA RIBIC IN METULJčKOV

09.03.2019 PRIDI ZIMA NAOKROG

05.03.2019 POHOD NA ČRVOV VRH

09.02.2019 METULJČKI IN PALČEK POHAJALČEK

24.01.2019 JESENSKO POPOTOVANJE V SKUPINI ZAJČKOV

24.01.2019 KAJ POČNEJO MIŠKE?

16.12.2018 KAKO NASTANE MASLO?

06.12.2018 ŽE JESEN NAM DEŽEK TROSI, PISAN PLADENJ BARVIC NOSI

03.12.2018 BI SE GNETLI NA TEJ METLI?

26.11.2018 POHOD NA BEVKOV VRH

18.11.2018 NAŠA GOZDNA IGRALNICA

12.11.2018 KOŠARICE SMO VZELI V GOZD JESENSKI ŠLI ....

23.10.2018 DIŠALO JE PO KOSTANJIH