11.04.2017 Ogledov: 890
OSTAJAMO V OBJEMU BESED

V torek, 28. marca se je v Bevkovi knjižnici v Cerknem odvijala zaključna svečanost projekta V OBJEMU BESED, ki smo ga pričeli v cerkljanskem vrtcu izvajati z mesecem oktobrom 2016 pod okriljem Univerze v Mariboru, Pedagoške fakultete v sodelovanju z mariborsko Filozofsko fakulteto ter partnerske organizacije Društvo Bralna značka Slovenije. Projekt je namenjen spodbujanju družinske pismenosti v predšolskem obdobju, ki temelji na medgeneracijskem sodelovanju otrok, staršev in vzgojiteljev, da bi odkrivali svet knjig, razlagali ter izmenjavali različne zgodbe in brali kakovostne knjige. Njegovi nosilki in multiplikatorki, pedagoški delavki iz našega vrtca, Adrijana Mavri in Bernarda Tušar, sta se pridno usposobili za izvedbo projekta na posebnem izobraževanju v Mariboru, kjer so jima ekspertni strokovnjaki izvajalskih timov podrobno predstavili njune naloge, ki sta jih nato uspešno udejanile v desetih srečanjih na različnih lokacijah v našem kraju (Bevkova knjižnica, vrtec, cerkljanski muzej in šolska knjižnica). Na vsakem srečanju so starši skupaj z otroki ter multiplikatorkama, skozi raznovrstne teme spoznavali  različno leposlovno in informativno literaturo ter ozaveščali pomen pismenosti v vsakdanjem življenju ter branja v predšolskem obdobju (kakovostne slikanice, naravoslovne, umetnostne, matematične informativne in leposlovne knjige, poezijo ...). Vsako srečanje je bilo obogateno z dejavnostmi za otroke, povezanimi s temo posameznega srečanja. Ob koncu vsakega srečanja pa so otroci prejeli različne slikanice, pripomočke ter igrače za spodbudo branja v domačem okolju. Tako smo skupaj prispeli tudi do zadnjega svečanega druženja konec marca, in to v prostoru, kjer smo s to plemenito dejavnostjo začeli, v Bevkovi knjižnici ob druženju z dvema gostjama -  pisateljico Vesno Radovanovič iz Prekmurja in predstavnico Pedagoške fakultete v Mariboru, profesorico Vesno Pulko. Pisateljica nam je ob vedrem vzdušju prekmurskih ravnic predstavila zgodbico o petelinčku, ki so jo naši mladi bralci zvesto sledili ter pridno spodbujali z zvočnimi vzkliki petelinje družine. Nato smo se drug drugemu iskreno iz srca zahvalili za domiselno učenje in  sodelovanje, ki ga bomo lahko v prihodnje nadaljevali tudi izven projekta ter zadovoljni ostali v objemu besed.

Pisateljici iz Prekmurja je pomagal pripovedovati petelinček.

Zahvala ravnatelja obema gostjama, vodji dejavnosti vrtca Aleksandri Tušar in prizadevnima multiplikatorkama, Adrijani Mavri in Bernardi Tušar.

Vrtec pa je za sodelovanje iz projekta prejel tudi nekaj knjižnega gradiva, ki ga je ravnatelju protokolarno izročila multiplikatorka Adrijana.

Nato pa še darlia mladim "besednim objemnikom":

12.07.2017 ZAJČKOVO LETO

11.07.2017 ZDRAVJE V NAšEM VRTCU

19.06.2017 NAŠI PRIJATELJI GASILCI

14.06.2017 USTVARJAMO, POGOVARJAMO, PRIPOVEDUJEMO, SE UČIMO

31.05.2017 ZGODBE O VODI IZ NAŠEGA VRTCA

11.04.2017 OSTAJAMO V OBJEMU BESED

26.02.2017 KORISTNA IN POUČNA IZMENJAVA

12.02.2017 USPEŠNI V OBJEMU BESED

26.12.2016 ŽELIM SI RAČUNALNIK IN SESTRICO

22.12.2016 RIBICE BREZ IGRAČ...

21.11.2016 MLINČEK MLEL TUDI V NAŠEM VRTCU