E ASISTENT ZA VRTCE

Mar 11, 2021 | AKTUALNO -VRTEC, Novice-šola, VRTEC-NOVICE

V prihodnjih dneh bomo aktivirali spletno aplikacijo eAsistent tudi za starše. V letošnjem šolskem letu je namreč naš vrtec določen del pedagoškega in organizacijskega dela pričel izvajati preko omenjene aplikacije. Starši boste preko eAsistenta lahko stopili v stik z vzgojiteljicami in urejali določene podatke o otrocih, trenutni e naslovi oddelkov pa se bodo z naslednjim šolskim letom ukinili. V prvih dneh dostopa starše naprošamo, da na eAsistentu uredijo čas prihoda in čas odhoda otroka v/iz vrtca. Nekateri bodo opazili, da ima njihov otrok neopravičeno odsotnost v preteklosti. Neopravičene odsotnosti pri nas zaenkrat ni, način takega beleženja odsotnosti je bil vezan na sam sistem eAsistenta, ki pa je od začetka marca dalje urejen. Starši, ki so na obrazcu Soglasje o uporabi in obdelavi osebnih podatkov navedli svoj e naslov in potrdili sodelovanje preko e naslova, bodo v prihodnje prejemali določena obvestila tudi na takšen način. To bodo predvsem serijska obvestila eAsistenta o dogodku v okviru aplikacije (npr. preko e pošte boste obveščeni, če bo vzgojiteljica s starši delila določeno gradivo,…), osebna sporočila na relaciji starš – vzgojiteljica, pa bodo potekala samo preko aplikacije e Asistent. Na taka sporočila boste lahko odgovarjali samo v sami aplikaciji. EAsistent nudi tudi najavo odsotnosti otrok. Z uporabo te možnosti boste vzgojiteljico lahko obveščali o prisotnosti vašega otroka v vrtcu, ne glede na to pa obračun za prehrano ob odsotnosti otroka zaenkrat ostaja enak (prvi dan odsotnosti otroka se prehrana še vedno obračuna). V prihodnjih dneh boste s strani vzgojiteljic prejeli dostopne podatke do aplikacije eAsisten. V aplikacijo se prijavite na spletni strani eAsistenta za vrtce https://vrtec.easistent.com/login, kjer si lahko tudi preberete več o sami aplikaciji. Verjamemo, da se bodo v začetni fazi pojavljale različne težave od napačnih gesel do napačno vnesenega e naslova staršev v bazo podatkov. O morebitnih težavah se posvetujte z vzgojiteljico ali pišite na naslov vrtca:  vrtec@os-cerkno.si.

Lep pozdrav

Mojca Sedej Selak

(Skupno število obiskov 532, 1 obiskov danes)
Dostopnost