Zimsko spanje se počasi bliža koncu, čeprav zima še kar ni rekla zadnje besede. Na našem šolskem ekovrtu pa je dogajanje prav pomladno. Začetek marca smo se  s šestošolci učili obrezovati sadno drevje in počistili vrt, ter sadovnjak. Rane, ki so na drevju nastale po obrezovanju pa smo ustrezno zaščitili s smolo. Na vrtu, kjer je vedno polno dela, pa so nekaj svojega časa posvetili tudi učenci podaljšanega bivanja razredne stopnje. Narava je super sprostitev!

V nadaljevanju marca pa smo se lotili postavljanja visokih gred, ki smo jih prejeli iz projekta naokoli.  Za konstrukcijo in namestitev gred je poskrbel hišnik. Pretekli teden pa smo prvo tudi do konca napolnili in je že pripravljena na prve rastline. V gredi smo kot zadrževalno plast uporabili ovčjo volno, karton, in listje. V tem času so na širšem primorskem snemali prispevek o uporabi ovčje volne v vrtnarstvu, ker pa smo tudi mi ravno postavljali take visoke grede, smo bili deležni tudi malo medijske pozornosti v oddaji Ljudje in zemlja. Veliko dela pa nas še čaka. Ko ga opravimo se ponovno oglasimo iz našega ekoparka.

(Skupno število obiskov 273, 1 obiskov danes)
Dostopnost