V šolskem letu 2020/2021 je bila tema biološkega tekmovanja GLIVE. To je kraljestvo organizmov, ki vsebuje nam številne znane vrste. Od gob, ki jih nabiramo, do plesni, ki se neljubo pojavljajo na živilih. Med njimi pa je za človeštvo zelo pomembna gliva, ki nam ljudem rešuje življenja Penicillium sp., gliva iz katere je izdelana ena vrsta antibiotika. Učenci so se pomerili v poznavanju gliv 9. Marca na šolskem tekmovanju. Dosegli so lepe rezultate. Bronasta priznanja prejmejo: Patricija Kenda, Lara Purgar, Jana Močnik, Kristina Pirih, Tjaša Močnik. Na državno tekmovanje, ki bo 16. aprila ob 15. 00h na matični šoli pa so se uvrstili: Tiana Lahajnar, Helena Obid, Julija Seljak, Neža Obid in Lin Čadež. Čestitke vsem, udeležencem državnega tekmovanja pa vso srečo v nadaljnjem tekmovanju.

Uradne rezultate najdete na spodnji povezavi: