Letošnje šolsko tekmovanje iz znanja materinščine za Cankarjevo priznanje je potekalo 13. aprila 2021. Krovna tema je bila Slovenija, vse najboljše, saj s tekmovanjem želimo obeležiti tudi 30-letnico samostojnosti naše domovine. Udeležili so se ga učenci od 7. do 9. razreda. V pripravah so se ukvarjali z deli dveh sodobnih slovenskih pripovednikov – Igorja Karlovška in Mateta Dolenca. Sedmošolci so poglobljeno spoznavali Karlovškov zgodovinsko-pustolovski roman Pobeg iz zbirke Ognjeno pleme, osmošolci in devetošolci pa zbirko kratkih zgodb Kako dolg je čas z živalmi v vlogi glavnih oseb.

Tekmovanja se je pod mentorstvom učiteljic Anice Svetik in Mojce Lipužič Moravec udeležilo deset sedmošolcev, osem osmošolcev in šest devetošolcev. Bronasto Cankarjevo priznanje so osvojili:

Janja Lapanje, Lara Peternelj, Lana Mavri in Tinkara Tušar iz 7. razreda,

Lin Čadež, Julija Seljak, Ana Deja Prezelj, Neža Obid, Jana Močnik in Božo Bizjak iz 8. razreda,

Maya Marina Moravec in Helena Obid iz 9. razreda.

V soboto, 22. maja 2021, bo potekalo državno tekmovanje za Cankarjevo priznanje, na katerega so se uvrstili osmošolec Lin Čadež ter devetošolki Maya Marina Moravec in Helena Obid. Želimo jim veliko znanja in uspeha.