Združenje borcev za vrednote NOB Idrija – Cerkno je v ponedeljek dopoldne pred spomenikom na Brdcih pripravilo komemorativno svečanost ob obletnici napada na udeležence partijske šole v Cerknem. Dogodek, ki je v času vojne in tudi kasnejša leta zaznamoval dogajanje na Cerkljanskem, se je zgodil 27. januarja 1944, ko je 47 mladih tečajnikov partijske šole padlo pod streli nemškega okupatorja. Zbranim je pozdravne besede namenil župan Gašper Uršič, slavnostni govornik pa je bil zgodovinar in kustos Vojaškega muzeja, dr. Martin Premk. V nagovoru je predstavil pomen dogodkov med 2. svetovno vojno, ki so skozi odpor proti fašizmu na različne načine vplivali na podobe današnje Slovenije. V kulturnem programu so tudi tokrat sodelovali naši učenci osmošolci, člani govorno-recitacijske interesne dejavnosti, ki so pod vodstvom učiteljice Mojce Mavri pripravili čutno interpretacijo medvojne poezije. Nastopili so tudi učenci OŠ Milojke Štrukelj Nova Gorica in OŠ Kanal.

(Skupno število obiskov 358, 1 obiskov danes)
Dostopnost