VPIS V PRVI RAZRED

Vpis otrok v javno osnovno šolo ureja Zakon o osnovni šoli v 45. členu.

Vpis je obvezen za vse otroke, ki bodo v koledarskem letu, v katerem bodo začeli obiskovati šolo, dopolnili starost 6 let. Prav tako se ponovno vpišejo otroci, ki jim je bilo odloženo šolanje za eno leto.

Starši vpisujete otroke v osnovno šolo v okolišu, v katerem stanujete. Če želite otroka prepisati na drugo šolo, ga morate najprej vpisati na šolo, kamor glede na prebivališče sodi, na drugo šolo pa posredujete vlogo za prepis.

Otroku se lahko pričetek šolanja na predlog staršev, zdravstvene službe ali komisije za usmerjanje odloži za eno leto, če se ugotovi, da otrok ni pripravljen za vstop v šolo. Če menite, da vaš otrok ni pripravljen za vstop v šolo, lahko ob vpisu predlagate odložitev šolanja, vendar je ugotavljanje pripravljenosti otroka za vstop v šolo v tem primeru obvezno.