V sredo 6. 7. smo se počitnikarji odpravili na izlet v Ljubljano. Tam smo obiskali RTV hišo, natančneje radio Slovenija. Na ogled po radiu nas je peljala gospa Mateja Perpar, s katero smo v ponedeljek, 4. 6. na šoli imeli novinarsko delavnico. Na radiu sta nas v studiu radia Val 202 pričakala tonski mojster Igor Kropec ter voditelj Benjamin Jeram. Benjamina smo pri delu lahko tudi opazovali, kar se nam je vsem zdelo zelo zanimivo. Po obisku na Valu 202 smo se odpravili še v sobo, v kateri se snema Prvi program. Tam sta nas čakala tonski mojster Grega Žumer in napovedovalec Dejan Kaloper, ki nam je svoje delo na radiu tudi predstavil. Ko smo že odhajali, nas je v studio Prvega programa povabil še voditelj Jure K. Čokl in nam povedal, da bomo imeli priložnost, da se iz studia Prvega programa v živo oglasimo na radiu. Vsi smo bili zelo veseli in presenečeni, saj česa takega nismo pričakovali. Ker  nas je bilo v etru hkrati kar 49, smo po voditeljevih besedah podrli rekord, saj se toliko ljudi, ki so se v živo na radiu oglasili iz studia, na enkrat še ni zbralo. Ta informacija nas je zelo presenetila in počaščeni smo, da je ta priložnost doletela prav nas. Po tej zanimivi izkušnji smo se še sprehodili po stavbi radia in tako zaključili naš ogled. Po končanem ogledu smo se  odpravili v bližnji park na malico. Po vseh dogodivščinah, ki smo jih doživeli, smo se z avtobusom vrnili nazaj v Cerkno, kjer smo si privoščili še kepico slastnega sladoleda.

VTISI OTROK:

»Všeč nam je bilo, ko smo v živo iz studia rekli “dober dan” in videli napovedovalca Benjamina.« ( Anže, Tilen, Izak )

»Všeč mi je bilo, ko smo jedli malico v parku in videli golobe.« ( Lejla )

»Všeč mi je bilo, ko smo v studiu lahko na glavo dali slušalke, skozi katere smo slišali glasbo, ki se je takrat predvajala na radiu.« ( Karla )

»Všeč mi je bilo, ko smo jedli sladoled.« ( Ajda )