Prvi november, dan spomina na mrtve, so številni preživeli na pokopališčih. Kot običajno so dan zaznamovale številne komemoracije oziroma polaganja vencev na spominskih obeležjih, spomenikih in grobiščih. Na pokopališču pri grobnici s spomenikom padlim borcem NOB na Cerkljanskem je Zveza združenj borcev Idrija-Cerkno poskrbela za krajšo spominsko slovesnost. Govornik, Angel Vidmar, predsednik društva Veteranov Sever Severne Primorske, se je spomnil vseh preminulih življenj in vojnih junakov, ki so dali življenje za svobodo, za jezik, za državo. Na komemoraciji je sodelovalo Godbeno društvo Cerkno in z recitalom medvojnega besednega umetnika, letos stoletnega, Karla Destovnika Kajuha ter sodobne poezije Ivana Minattija, Toneta Pavčka in Mile Kačič naši učenci izbirnega predmeta gledališki klub Lucija Julija Moravec, Ana Serafimovič, Gašper Božič Lapanja in Luka Sedej.

(Skupno število obiskov 173, 1 obiskov danes)
Dostopnost