V četrtek, 21. 4., se je na naši šoli odvijal predizbor prispelih haikujev v okviru »Svetovnega natečaja otroške haiku poezije« na temo MESTA pod okriljem JAL Fundacije na Japonskem. Z veseljem vam sporočamo, da je na šolo prispelo preko 400 haikujev iz 46 šol s cele Slovenije, ustvarjali pa so jih učenci od 7. do 15. leta starosti.
Komisija, v sestavi Barbare Petkovšek, likovne pedagoginje, in Jožeka Štucina, glasbenega pedagoga, pesnika, pisatelja ter dolgoletnega organizatorja haiku natečaja, je imela precej zahtevno delo. Na šolo smo prejeli res veliko število kvalitetnih izdelkov, s fotografij je namreč razviden samo ožji izbor 😊.
Sporočamo vam, da bodo haikuji v kratkem odpotovali na Japonsko, v naslednjem šolskem letu pa se veselimo obvestila o izboru nagrajencev, te bomo nato povabili na podelitev.
Vsem sodelujočim šolam, učencem in mentorjem, se iskreno zahvaljujemo za veliko udeležbo v natečaju in vložen trud na literarnem in likovnem področju.
Vodji natečaja Mojca Lipužič Moravec in Ana Koren

(Skupno število obiskov 348, 1 obiskov danes)
Dostopnost