V letošnjem šolskem letu je potekalo 58 tekmovanje iz znanja kemije za Preglova priznanja. Tekmovanje je trostopenjsko.
Šolskega izbirnega tekmovanja, 11. 1. 2024 se je udeležilo 17 učencev osmega in devetega razreda, ki so se pripravljali pod mentorstvom učiteljice Marije Urh Lahajnar. Dovolj točk za uvrstitev na regijsko tekmovanje 23. 3. 2024 na OŠ Frana Erjavca v Novi Gorici so dosegle Polonca Bašelj iz osmega razreda ter Lara Miklavčič, Zala Ana Razpet in Nika Svetik iz devetega razreda. Vse so prejele bronasto Preglovo priznanje in se uvrstili na državno tekmovanje. V soboto 11. 5. 2024 so učenke reševale naloge na državnem tekmovanju, ki je potekalo na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo v Ljubljani. Zala Ana Razpet je dosegla zlato Preglovo priznanje, srebrnega pa so dosegle: Polonca Bašelj, Lara Miklavčič in Nika Svetik.
Vsem tekmovalcem, čestitamo za izkazano znanje in lep uspeh.