V četrtek, 14. marca 2023, je ob 18. uri v pritličju Mestne knjižnice in čitalnice Idrija potekala otvoritvena prireditev razstave ilustracij z lanskoletnega likovnega natečaja Šinkovčevi dnevi poezije. Na dogodku so se predstavili številni učenci od sedmega do devetega razreda, ki so pod mentorstvom učiteljice likovne umetnosti, Ane Koren, ustvarjali na temo pesmi Črtomirja Šinkovca. Predstavljena pa je bila tudi letošnja publikacija, v kateri so objavljene nagrajene pesmi osnovnošolcev iz cele Slovenije. Našo šolo je zastopala učenka devetega razreda, Lana Mavri, ki je v kategoriji 3. triade na verze pesnika pod mentorstvom učiteljice Mojce Lipužič Moravec dosegla prvo mesto.
LANA MAVRI PREJEMNICA NAGRADE
Literarno-likovni večer je potekam v zelo prijetnem intimnem vzdušju, ki lepo povzema Lanine besede: »Poezija je zame izražanje čustev, občutkov, ki jih ne morem povedati naglas.«

(Skupno število obiskov 182, 1 obiskov danes)
Dostopnost