Zadnji teden pred pričetkom šole smo z učenci počitniškega varstva pričeli z obiskom v Hotelu Cerkno. Tam smo spoznali delo sobaric in natakarjev in receptorjev. Sobaricam smo pomagali pripraviti sobe za nove goste in likati rjuhe.

Tinkara nam je predstavila delo natakarjev. Naučili smo se pravilno postaviti pribor in zložiti prtiček za pogrinjek. Spoznali smo delo receptorjev. Na koncu pa nas je Hotel prijetno presenetil s palačinkami in koktajlom, ki so ga skupaj s Tinkaro pripravljali otroci sami.

V torek smo v šolskem vrtu pobirali pridelek in čistili plevel.

V sredo smo šli na izlet z vlakom v Bohinjsko Bistrico. Tam smo se igrali na igralih, opazovali afriške koze v bližnji ogradi, opazovali smo plezalce na plezališču, gledali pristajanje padalcev, igrali nogomet, balinčke in se kopali v Bohinjskem jezeru. Poleg vsega pa smo se posladkali še s sladoledom.

V četrtek smo pekli bučkino pito, ki se je žal ponesrečila. Zato smo v petek okus popravili s slastnimi palačinkami, ki so jih otroci spekli čisto sami. Za tem je sledila še tombola z lepimi nagradami. Teden se je končal, kot bi mignil, prav tako kot tudi poletne počitnice.