29. marca je na daljavo potekal regijski otroški parlament, kjer so severnoprimorske šole zastopali delegati iz 30 šol. Našo šolo sta zastopali Nea Eržen in Julija Seljak. Najprej so predstavili zaključke iz medobčinskih otroških parlamentov, nato pa je stekla debata po skupinah. Otroški parlamentarci tudi letos obravnavajo temo Moja poklicna prihodnosti, vsaka skupina je debatirala na eno podtemo. Razpravljali so o deficitarnih poklicih, o novodobnih poklicih in njihovi realnosti, o vplivu digitalizacije na poklice prihodnosti in vseživljenjskem učenju, o begu možganov in možnostih, ki jih ponuja tujina, o tem kdo najbolj vpliva na izbiro poklica, o osnovah komuniciranja ter o stališču učencev o šolanju na daljavo. V skupni debati so potrdili sklepe, ki so jih oblikovali v manjših skupinah. Izvoljeni delegati jih bodo predstavili na nacionalnem otroškem parlamentu, ki bo potekal 11. aprila.