ARHIV NOVIC

NORICE

NORICE

V vrtcu smo zabeležili potrjen primer Noric. Norice so virusna nalezljiva bolezen, ki jo povzroča Varicella Zoster virus (VZV). Spada v družino herpes virusov. Inkubacija (čas od okužbe do pojava mehurčkov) traja najpogosteje 14 do 16 dni. Najdaljše trajanje...

več...
Rdeča luč za starše

Rdeča luč za starše

V sredo, 30. 8. 2023, je v večnamenskem prostoru OŠ Cerkno potekal prvi roditeljski sestanek za starše vrtčevskih otrok. Roditeljskega sestanka se je udeležilo lepo število staršev, kar je zelo spodbudno, saj zadnja leta opažamo upad prisotnosti staršev na...

več...
INFEKCIJSKA MONONUKLEOZA

INFEKCIJSKA MONONUKLEOZA

V vrtcu smo zaznali en primer potrjene Infekcijske mononukleoze. To je nalezljiva virusna bolezen, ki se pogosto pojavlja med najstniki in mlajšimi odraslimi. Bolezen se največkrat začne podobno kot angina – s slabim počutjem, utrujenostjo, bolečinami v žrelu,...

več...
ZAPROSILO ZA NAMENITEV DELA DOHODNINE

ZAPROSILO ZA NAMENITEV DELA DOHODNINE

​Spoštovani starši! 25. novembra 2022 je bil v Uradnem listu 146/2022 objavljen Sklep o dopolnitvah Sklepa o določitvi upravičencev do donacij za leto 2022. Med te je bila na podlagi naše vloge uvrščena tudi Osnovna šola Cerkno. Obveščamo vas, da je odslej...

več...
PROJEKT: ZDRAVJE V VRTCU

PROJEKT: ZDRAVJE V VRTCU

Tudi v letošnjem šolskem letu smo bili v našem vrtcu vključeni v projekt Zdravje v vrtcu, katerega rdeča nit se je letos glasila: "Prihodnost je moja". Projekt je podprt s strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ). Spodaj je naštetih le nekaj dejavnosti,...

več...

INFEKCIJSKA MONONUKLEOZA

V vrtcu smo zaznali en primer potrjene Infekcijske mononukleoze. To je nalezljiva virusna bolezen, ki se pogosto pojavlja med najstniki in mlajšimi odraslimi. Bolezen se največkrat začne podobno kot angina – s slabim počutjem, utrujenostjo, bolečinami v žrelu,...

ZAPROSILO ZA NAMENITEV DELA DOHODNINE

​Spoštovani starši! 25. novembra 2022 je bil v Uradnem listu 146/2022 objavljen Sklep o dopolnitvah Sklepa o določitvi upravičencev do donacij za leto 2022. Med te je bila na podlagi naše vloge uvrščena tudi Osnovna šola Cerkno. Obveščamo vas, da je odslej...

PROJEKT: ZDRAVJE V VRTCU

Tudi v letošnjem šolskem letu smo bili v našem vrtcu vključeni v projekt Zdravje v vrtcu, katerega rdeča nit se je letos glasila: "Prihodnost je moja". Projekt je podprt s strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ). Spodaj je naštetih le nekaj dejavnosti,...

NAŠ VRTEC JE GOZDNI VRTEC

Mreža gozdnih vrtcev in šol Slovenije je nastala pod okriljem Inštituta za gozdno pedagogiko. Od leta 2012 se slovenski vrtci in šole družijo v Mreži gozdnih vrtcev in šol Slovenije in vključujejo v svoj program gozdno pedagogiko. Naš vrtec se je v mrežo gozdnih...

MOJ TREBUŠČEK SE SMEHLJA

V skupini Medvedkov smo se preko različnih dejavnosti  seznanjali z  zdravo hrano, skupaj ugotavljali katera je, zakaj je zdrava, kje jo dobimo…Spoznali smo  kje jo pridelamo (na vrtu, polju) oz. kje jo lahko dobimo (trgovina, na kmetiji). Sami smo v korita in lončke...

RED JE VEDNO PAS PRIPET

Tudi v  letošnjem letu smo v našem vrtcu sodelovali v projektu Pasavček, ki poteka pod okriljem Javne agencije Republike Slovenije za varnost prometa - Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu. Cilj projekta je povečati osveščenost in informiranost splošne...

Obiskal nas je gozdar

Ker veliko zahajamo v gozd, se veliko pogovarjamo tudi o tem kako skrbimo zanj. Da pa so gozdovi še bolj zdravi pa zanje skrbijo tudi gozdarji. Zato smo v našo skupino povabili gozdarja, ki je tudi ati enega izmed naših otrok, da nam predstavi njihovo delo. Pred vrtec...

CŠOD MEDVED, 3. DAN

Zadnji dan bivanja v CŠOD Medved nam je postregel s spoznavanjem živali, ki prebivajo v domu in pastirskimi igrami. V naravoslovni učilnici smo spoznali različne živali (želve, morske prašičke, novogvinejske trnaste paličnjake, mongolske skakače, budre, ptice)....

Arhiv po mesecih

(Skupno število obiskov 3.758, 1 obiskov danes)
Dostopnost