ARHIV NOVIC

NORICE

NORICE

Obveščamo vas, da so se v vrtcu pojavili primeri Noric. Doba inkubacije (čas od okužbe do pojava mehurčkov) traja najpogosteje 14 do 16 dni. Najdaljše trajanje inkubacije je 30 dni. Bolezen je bolj nevarna za nosečnice, saj okužba pomeni veliko nevarnost za nerojenega...

več...
PORAST OBOLENJ V VRTCU

PORAST OBOLENJ V VRTCU

Obveščamo, da v preteklih dneh opažamo velik osip otrok. Starši kot razlog za odsotnost navajajo različne vzroke. Od vnetja dihal s kašljem, driske, bruhanja in vnetja očesnih veznic. Konjunktivitis je vnetje očesne veznice, sluznice, ki pokriva veke in sprednji del...

več...
Jesenski nasmeh pri pikapolonicah

Jesenski nasmeh pri pikapolonicah

Pa smo odkorakali v novo vrtčevsko leto. Ker smo med poletjem zrasli, smo prestopili kar prag zidane stavbe vrtca, kjer so "veliki" otroci 🙂 zato smo vsi najprej z veseljem raziskovali igralnico kaj vse nam ponuja.V vrtcu zelo radi poslušamo pravljice, tudi med...

več...
Skupaj smo se res imeli dobro!

Skupaj smo se res imeli dobro!

Tudi letos je prvi teden v oktobru (3.-9.10.2022) potekal Teden otroka. Osrednja tema letošnjega Tedna otroka je bila SKUPAJ SE IMAMO DOBRO. Pri najmlajših smo vzgojiteljice skupaj načrtovale dejavnosti za ponedeljek, sredo in petek. V ponedeljek smo se Miške in...

več...
ČRTEK V MESTU

ČRTEK V MESTU

V četrtek smo obiskali predstavo Črtek v mestu, gledališča Ku kuc, ki je gostovala v večnamenskem prostoru OŠ Cerkno. Iskriva zgodba o mladičku tigru, ki ga otroška zvedavost popelje iz živalskega vrta v veliko mesto, majhne in velike ozavešča o aktualnih vrednotah...

več...

Skupaj smo se res imeli dobro!

Tudi letos je prvi teden v oktobru (3.-9.10.2022) potekal Teden otroka. Osrednja tema letošnjega Tedna otroka je bila SKUPAJ SE IMAMO DOBRO. Pri najmlajših smo vzgojiteljice skupaj načrtovale dejavnosti za ponedeljek, sredo in petek. V ponedeljek smo se Miške in...

ČRTEK V MESTU

V četrtek smo obiskali predstavo Črtek v mestu, gledališča Ku kuc, ki je gostovala v večnamenskem prostoru OŠ Cerkno. Iskriva zgodba o mladičku tigru, ki ga otroška zvedavost popelje iz živalskega vrta v veliko mesto, majhne in velike ozavešča o aktualnih vrednotah...

KO METULJI IN MRAVLJICE SPOZNAVAJO PAJTIČKE

​ Otroci iz skupin Metulji in Mravljice so se v Tednu otroka in času pred prihajajočim Festivalom cerkljanskih potičk posvetili prepoznavni cerkljanski »pajtički«.   Spoznavali so tradicionalno lokalno jed, njene sestavine in se namenili, da pajtičke tudi...

POHOD NA ŠKOFJE

​Planinsko društvo Cerkno vabi otroke vrtca v soboto, 15. 10. 2022, na planinski pohod na ŠKOFJE 973m Tokrat se bomo iz prelaza Vrh Ulce odpravili na Škofje. Pot poteka po razglednem pobočju, večinoma po gozdnih poteh.Zbor: v soboto 15.10. ob 8. uri na parkirišču pod...

INTERESNE DEJAVNOSTI

Z mesecem oktobrom, bo v vrtcu zaživelo pet brezplačnih interesnih dejavnosti. Pevski zbor Izvirčki pod vodstvom Mirjam Hadalin Makuc, Plesne urice pod mentorstvom Blažke Treven, Glasbena igralnica in Naravoslovne urice pod mentorstvom Mojce Sedej Selak ter Cici...

CICI PLANINCI V ŠOL. L. 2021/22

V šolskem letu 2021/22 smo se v sodelovanju s PD Cerkno, cici planinci iz vrtca podali na kar nekaj pohodov. Za začetek smo si izbrali lažjo turo. Preko Lamka smo se povzpeli do Zakriža in nato še do vojaških kavern, katere smo si ogledali tudi od znotraj. Na...

POJAV OBOLENJ V VRTCU

​V prvih dneh šolskega leta se že srečujemo s pojavom različnih obolenj. Med nami so tako okužbe s korona virusom kot prehladna obolenja. Glede na to, da sta si ti dve obolenji zelo podobni, starše naprošamo, da otroke, ki so prehlajeni ali kažejo druge bolezenske...

I. RODITELJSKI SESTANEK V VRTCU

Letos se nam je pri obvestilih pojavilo kar nekaj napak. Slab začetek, dober konec pravijo. Da ne bo nejasnosti objavljamo vabila na I. roditeljski sestanek tudi na spletni strani. V torek, 30. 8. 2022, ste vljudno vabljeni na I. roditeljski sestanek. Sestanek bo...

PROJEKT ZDRAVJE V VRTCU 2021/2022

Tudi v letošnjem šolskem letu smo bili v našem vrtcu vključeni v projekt Zdravje v vrtcu, katerega rdeča nit se je letos glasila: »Krepim (oblikujem) sebe in svojo skupnost«. Projekt je podprt s strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ). Spodaj je opisanih...

Arhiv po mesecih

(Skupno število obiskov 2.283, 3 obiskov danes)
Dostopnost