Tudi letos smo učenci OŠ Cerkno obeleževali Bevkove dneve.

V četrtek, 19. 9. 2019, smo se učenci osmih razredov pod mentorstvom učiteljice slovenščine Mojce Lipužič Moravec in učenci izbirnega predmeta likovno snovanje 1 in 2 pod mentorstvom učiteljice likovne umetnosti Ane Koren zbrali na Starem placu pred fontano na obeležitvi Bevkovih dnevov 2019. V sodelovanju z Društvom upokojencev Cerkno in citrarji PGŠ Cerkno, pod mentorstvom Teje Ličar Močnik, smo šolsko delo prenesli v središče Cerknega. Ob javnem branju Bevkove povesti »Grivarjevi otroci« se je trg prelevil tudi v atelje. Vsi učenci smo namreč risali portrete na temo »Otroci nekoč in danes«. V prijetnem vzdušju so nastale osnove za likovna dela, ki jih bomo v prihodnje dokončali v razredu s pomočjo mentorjev likovne sekcije Društva upokojencev Cerkno. Na novo pa se nam je letos na trgu pridružilo društvo Driklc s stojnico lesenih igrač.

Učilnica na prostem pa je le začetek. Tako kot lani, bo iz tega začetka nastalo še mnogo raznolikih del, ki bodo bogatila naše letošnje šolsko raziskovalno-ustvarjalno delo.