V ponedeljek, 10.4., smo se planinci iz vrtca in šole ponovno srečali. Zbralo se je 15 otrok in 16 odraslih. Tokrat smo se odločili, da gremo na Blegoš. V naše kraje je že prišla pomlad, zato smo bili veseli, ko se je zima za kratek čas vrnila v hribe in nam ponudila možnost izvesti pravi zimsko-pomladanski pohod v snegu in soncu. S pohodom smo pričeli v kamnolomu pod Blegošem. Med potjo smo že kmalu pošteno zagazili v snežne zamete. Zabavno je bilo spet hoditi po snegu, opazovati svetleče snežne kristalčke na tleh, smrekah in poslušati ptičje petje ter žuborenje talečega se snega. Med potjo smo seveda mogli preveriti ali je novozapadli sneg dober za izdelavo sneženih kep. Postopoma smo prišli do koče, kjer smo naredili kratek postanek, nato pa smo se po varni poti povzpeli na vrh Blegoša. Na vrhu smo si vzeli čas za občudovanje razgleda ter fotografiranje. Sledil je le še spust do koče, kjer smo si privoščili topel čaj in nekaj sladkega.