Tudi letos pridno beremo, še posebej pridni so bili tretješolci v prvi polovici leta, saj so sodelovali v projektu Branje. Tedensko so prebirali knjige, članke, enciklopedije in izpolnjevali bralne dnevnike. Specialna pedagoginja in svetovalna delavka sta jih vsak teden pregledali in v zbirno tabelo delili štampiljke za rednost branja, pisavo in seveda zapis povzetka prebranega besedila, tako da so učenci lahko sproti spremljali svoj napredek. Specialna pedagoginja je vse tretješolce testirala pred in po bralnem treningu, nad rezultati smo navdušeni, več učencev je kar za eno polovico izboljšalo tekočnost branja, dobili so tudi posebne pohvale. Celotna generacija skupaj pa je svojo bralno tekočnost izboljšala kar za 15%. Prav vsak tretješolec je ob zaključku projekta Branje dobil poseben bralni list, ki dokazuje, da branje ni nujno dolgočasno in mukotrpno, ampak je lahko tudi zabavno, okusno, slastno, uporabno, lahko je pravo potovanje. Čestitke vsem mladim bralcem in obilo užitkov pri branju vam želimo! Mi pa nadaljujemo z bralnim treningom pri drugošolcih in se že veselimo vseh bralnih uric in njihovega napredka.