Letošnje tekmovanje v znanju slovenščine za Cankarjevo priznanje je potekalo pod krovnim naslovom Nevidni svetovi. Učenci so namreč brali in raziskovali literarna dela, ki govorijo tudi o tistem, “kar je očem nevidno”, torej o domišljijskih svetovih onkraj oprijemljivega.

Učenci 8. in 9. razreda so se pod mentorstvom učiteljice Anice Svetik poglobili v mladinski roman Modri otok sodobne slovenske avtorice Irene Androjna.

• Na šolskem tekmovanju so priznanje osvojile štiri osmošolke (Maja Vojska, Neža Razpet, Marisa Štremfelj in Tajda Lahajnar) ter tri devetošolke (Žana Bogataj, Lara Miklavčič in Zala Ana Razpet).
  • Na regijskem tekmovanju sta bronasto Cankarjevo tekmovanje osvojili osmošolki Maja Vojska in Neža Razpet.
  • Na državnem tekmovanju pa je srebrno Cankarjevo priznanje osvojila Neža Razpet iz 8. razreda.

Vsem iskrene čestitke!