Prvi november, dan spomina na mrtve, so številni preživeli na pokopališčih. Kot običajno so dan zaznamovale številne komemoracije oziroma polaganja vencev na spominskih obeležjih, spomenikih in grobiščih. Tako je bilo tudi na pokopališču pri grobnici s spomenikom padlim borcem NOB na Cerkljanskem, kjer je Zveza združenj borcev Idrija-Cerkno poskrbela za krajšo spominsko slovesnost. Letošnji govornik je bil župan Občine Cerkno Gašper Uršič, ki je opozoril na poseben pomen, ki ga imajo v našem spominu vsi, ki so v svojem uporu žrtvovali življenje za našo svobodo. Na komemoraciji je sodelovalo Godbeno društvo Cerkno, za občutnejšo slovesnost pa so z recitalom medvojnega besednega umetnika Karla Destovnika Kajuha ter sodobne poezije Toneta Pavčka in Mile Kačič poskrbeli naši učenci 8. razredov, Hana Božič Lapanja, Zara Fister, Maya Marina Moravec in Domen Špik, člani govorno-recitacijske interesne dejavnosti, ki jo na šoli vodi učiteljica Mojca Mavri.

(Skupno število obiskov 414, 1 obiskov danes)
Dostopnost