ČRTEK V MESTU

Avtor: | Okt 14, 2022 | Novice-šola, VRTEC-NOVICE

V četrtek smo obiskali predstavo Črtek v mestu, gledališča Ku kuc, ki je gostovala v večnamenskem prostoru OŠ Cerkno. Iskriva zgodba o mladičku tigru, ki ga otroška zvedavost popelje iz živalskega vrta v veliko mesto, majhne in velike ozavešča o aktualnih vrednotah trajnostne mobilnosti, ki jih preplete z varnostjo v cestnem prometu. Najmlajši se nevede, skozi pesmice in smeh, poučijo o nevarnostih, ki prežijo na majhne udeležence v prometu in se ob tem, ko mladičku pomagajo varno vrniti se domov, poučijo o predpisih in pravilih obnašanja v cestnem prometu ter krepijo vrednote sodelovanja, solidarnosti in empatije.
Predstava nas je navdušila, Črtku smo skupaj pomagali pri njegovih težavah v prometu in utrdili naše znanje o cestno prometnih predpisih. Predstavo nam je doniral Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Cerkno za kar se lepo zahvaljujemo.