Devetošolci smo v petek, 7. oktobra, obiskali Dan poklicev in podjetništva v Mladinskem centru v Idriji. Predstavile so se nam različne srednje šole od domače Gimnazije Jurija Vege Idrija z vsemi programi, do bolj oddaljenih šol: SGLŠ Postojna, SŠ Veno Pilon Ajdovščina, Biotehniški center Naklo, BIC Ljubljana, Gimnazija Šiška, Gimnazija Nova Gorica, ERŠ Ljubljana, SŠ za oblikovanje in fotografijo, Strokovni izobraževalni center Ljubljana. Predstavili sta se tudi podjetji Eta in Hidria s zaposlitvenimi in štipendijskimi možnostmi, ter ZD Idrija, ki tudi vabi v svoje vrste. Po ogledih predstavitev je sledila še okrogla miza na temo podjetništva, kjer so sodelovali Samuel Gantar, Valter Bonča in Martina Čuk, pogovor je vodila Tina Lisac. Za zaključek smo se posladkali še s piškotki, ki nam jih podaril Biotehniški center Naklo. Domov smo se vrnili polni vtisov, novih informacij in idej s katerimi bomo lažje izbrali pravo srednjo šolo.