V petek, 4. oktobra, je v Mladinskem centru Idrija potekal že drugi Dan poklicev. Devetošolci so imeli priložnost spoznati različne srednje šole in poklice, da se bodo lažje odločili, ko se bodo vpisovali v srednje šole. Z vsemi svojimi programi so se predstavili: Biotehniški center Naklo, Šolski center Nova Gorica: Biotehniška šola ter Elektrotehniška in računalniška šola, Srednja gozdarska in lesarska šola Postojna, Srednja trgovska šola Ljubljana, Srednja šola Veno Pilon Ajdovščina, Srednja zdravstvena šola Ljubljana, Srednja frizerska šola Ljubljana, Gimnazija Nova Gorica, Gimnazija Jurija Vege Idrija, Gimnazija Šiška ter podjetja Poclain Hydraulics d.o.o, ETA d.o.o. Cerkno in E. G. O. Products, Hidria, Hostel Idrija. Bodoči srednješolci pa so lahko dobili informacije tudi o Neformalnem izobraževanju – Nefiks, vprašalniku Kam in kako? in tudi o ponudbi in možnostih, ki jih imajo v Mladinskem centru Idrija.