V letošnjem šolskem letu smo prvošolci sodelovali v projektu Dan s knjigo, ki ga organizira slovenska sekcija Amnesty, ki spodbuja branje knjig s človekovimi pravicami. Z učenci smo prebrali knjigo Sinica in taščica. Branje smo popestrili z lutko ptičke, ki je otrokom pripovedovala zgodbo iz knjige.
Naredili smo tudi poseben dogodek, kjer smo se z učenci pogovarjali in skupaj razmišljali o prebranem besedilu. Naredili smo več delavnic. Učenci so si iz blazin poskušali narediti nov dom, pri tem so morali vsi sodelovati in si med seboj pomagati. Preizkusili so se tudi v glasbeni delavnici, kjer so zaigrali na flavtice in keramične ptičke. Na gledališki delavnici so odigrali prizor ptičkov, ki si iščejo nov dom. Zaključili pa so ustvarjalno in si za domov izdelali vsak svojega ptička.