V dneh od 28. 9. do 12. 10. 2019 po vsej Evropi poteka obširen sklop prireditev in dogodkov pod naslovom Dnevi evropske kulturne dediščine. Vsako leto jih povezuje skupna tema, letošnja je Dediščina, razvedrilo, umetnost.

Učenci 7. razreda naše šole so v sklopu kulturno-naravoslovnega dneva spoznavali, kako razvedrilo spremlja cerkljanskega človeka skozi čas. Najprej so v Cerkljanskem muzeju s pomočjo dokumentarnih fotografij iz muzejske fototeke in predmetov iz muzejskega depoja spoznavali, kako so se ljudje v naših krajih znali razvedriti v preteklosti ter v katera društva in skupine so se povezovali. Ob tem so npr. lahko videli, da je v Cerknem nekoč deloval celo tamburaški orkester in da je bil eden od domačinov iz znane družine Tavčar izdelovalec violin oz. “škantov”. V drugem delu dneva so sami izdelali preprosto ljudsko glasbilo (trstenke oz. panovo piščal) in ga preizkusili, kako zveni.

(Skupno število obiskov 316, 1 obiskov danes)
Dostopnost