UPORABA VRTČEVSKEGA IGRIŠČA V POPOLDANSKIH URAH

Mar 25, 2022 | Novice-šola, VRTEC-NOVICE

​V zadnjem letu smo pričeli v vrtcu postopno izvajati in spodbujati gibanje na igrišču tudi v popoldanskih urah, po 13.00 uri, v času odhajanja otrok iz vrtca. V popoldanskem delu vzgojnega procesa, v večini oddelkov ni več sočasnosti, kar pomeni, da je v oddelku ena sama odgovorna strokovna delavka. Temu primerno se z vidika varnosti strokovna delavka tudi odloči, glede na število in starost prisotnih otrok, ali bo otroke odpeljala na igrišče ali ne. Mlajši ko so otroci, več časa je potrebnega, da se otroci oblečejo, obujejo in opravijo vse potrebe. Na igrišču namreč ni stranišč, na voljo so stranišča v zidani stavbi, ki pa so zaradi oddaljenosti dostopna predvsem starejšim otrokom, ki so pri osebni higieni samostojni. Pred nami so sončni dnevi, zato se nadejamo, da bomo na igrišču preživeli več časa tudi v popoldanskem času. Starše zato naprošamo, da se v popoldanskem času s svojimi otroki za druženje poslužujejo druge polovice vrtčevskega igrišča pri muzeju ali občinskega igrišča. Del igrišča pod stavbo montažnega vrtca bo namreč na voljo samo za vrtec. Pri predaji otrok staršem namreč prihaja do zmede in večjega števila oseb na igrišču. V takih okoliščinah je preglednost nad varnostjo otrok, katerih starši še niso prevzeli zelo otežena, otroci pa so zmedeni, saj imajo prijatelji s starši že drugačna navodila do kje lahko grejo. V tem času so namreč vse ograje zaradi prehajanja velikega števila oseb vedno na stežaj odprta, prometna cesta pa je neposredno ob vrtcu.

Hvala za razumevanje in sodelovanje