V preteklih mesecih so potekale priprave na tekmovanje iz znanja kemije za Preglova priznanja pod mentorstvom Marije Urh Lahajnar.
Prva stopnička je bilo šolsko tekmovanje, ki je potekalo 17. 1. 2022. Udeležilo se ga je 32 učencev naše šole. Na regijsko tekmovanje, ki je potekalo 26. 3. 2022 na Brezovici pri Ljubljani so se uvrstili Tjaša Lahajnar, Lana Mavri iz osmega razreda ter Božo Bizjak, Lin Čadež, Kristina Pirih in Kristjan Šturm iz devetega razreda. Vsi so dosegli bronasto Preglovo priznanje.

V soboto 7. 5. 2022 so učenci reševali naloge na državnem tekmovanju, ki se je odvijalo na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo v Ljubljani. Udeležilo se ga je 381 najboljših učencev iz vse Slovenije. Trije učenci naše šole so na državnem tekmovanju dosegli srebrno Preglovo priznanje iz znanja kemije: Božo Bizjak, Kristjan Šturm in Kristina Pirih.

Vsem tekmovalcem, čestitamo za izkazano znanje in lep uspeh.

(Skupno število obiskov 136, 1 obiskov danes)
Dostopnost