1. marca 2024 je na naši šoli in na podružnični šoli Šebrelje potekalo šolsko matematično tekmovanje Evropski matematični kenguru. Tudi letos je bila udeležba množična, skupno se je tekmovanja udeležilo 179 učencev od prvega do devetega razreda. Priznanje je osvojilo 62 učencev. Čestitke vsem, še posebej pa učencem, ki so našo šolo zastopali na regijskem tekmovanju. Le-to je bilo letos v Novi Gorici na OŠ Milojke Štrukelj.

Pod mentorstvom učitelja Marka Bevka in učiteljice Mije Bavcon Venko se je regijskega tekmovanja, 4. aprila 2024, udeležilo 8 učencev. To so bili:

šestošolci Špela, Timeja, Inja in Mark, sedmošolka Ajda, osmošolka Polonca in dva devetošolca Jakob ter Jernej.

Tekmovali so za bronasto regijsko priznanje. Osvojilo ga je sedem učencev – trije iz šestega razreda, sedmošolka, osmošolka in oba devetošolca.

Državno tekmovanje je 20. aprila 2024 potekalo na OŠ Elvire Vatovec Prade. Na to tekmovanje se je uvrstil šestošolec Mark Razpet, ki je dosegel lepo število točk in dobil srebrno  priznanje.

ISKRENE ČESTITKE VSEM!