Prvošolci smo v letošnjem šolskem letu sodelovali v projektu Spodbujamo prijateljstvo. V sklopu projekta smo se veliko pogovarjali na temo prijateljstva ter prebrali veliko pravljic o medsebojnih odnosih. Naučili smo se ples Prijateljstva in pesmico Gradimo prijateljstvo. Spletli smo zapestnice prijateljstva in jih podarili sošolcem. Učenci 1. a so naredili skupen izdelek Lampijonček prijateljstva. Vsak učenec je na papir v obliki srca narisal sebe in prijatelja pri najljubši aktivnosti. Vsa srca smo zlepili skupaj in jim dodali pleteno vrvico (zapestnico prijateljstva) ter naslovnico Mavrični prijatelji. Izdelek je tako lahko kot knjiga ali kot lampijon. Učenci 1. b so ustvarili skupni izdelek z naslovom Hiša prijateljstva. V hišo so narisali prijatelje, ki se skupaj igrajo, se pogovarjajo, smejejo, si pomagajo in se tolažijo. V hiši prijateljstva so doma igra, veselje, ljubezen, prijateljstvo, radost in sreča.

Posneli smo tudi film Gradimo prijateljstvo, kjer so učenci prikazali aktivnosti, ki smo jih delali v okviru projekta in naglas razmišljali, kakšne so lastnosti dobrega prijatelja. Bodimo prijatelji!

GRADIMO PRIJATELJSTVO (arnes.si)