​V torek, 22. marca, je v Idriji potekal 32. medobčinski otroški parlament. Učenci 4 osnovnih šol iz Idrije, Spodnje Idrije, Črnega Vrha in Cerkna so se zbrali v občinski dvorani in že tretje leto razpravljali na temo Moja poklicna prihodnost. Po pozdravnih nagovorih so učenci najprej poročali o delu in aktivnostih na posameznih šolah v letošnjem šolskem letu. Sledila je rubrika ”Kje me čevelj žuli?”, ki je namenjena pogovoru z županoma o predlogih osnovnošolcev, kako bi izboljšali življenje v domačih krajih. Tokrat niso predstavljali novih žuljev, ampak so pogledali za nekaj let nazaj, kaj se je uresničilo in kaj se ni oz. česa si še vedno želijo ali predlagajo. Osrednji del je bila debata o 4 podtemah in sicer deficitarni in novodobni poklici, vpliv digitalizacije na poklice prihodnosti ter vseživljenjsko učenje, beg možganov in priložnosti, možnosti šolanja in dela v tujini ter kdo najbolj vpliva na izbiro poklica in kako se odločiti glede na bogato izbiro možnosti. Pripravili so tudi sklepe in jih z glasovanjem potrdili. Za zaključek so izvolili delegate za regijski parlament, ki bo potekal naslednji teden prav tako v Idriji.