Republika Slovenija bo 25. junija 2021 beležila 30-letnico razglasitve neodvisnosti. Med različne dogodke, ki se bodo v tem mesecu odvili na naši šoli v znak počastitve jubileja, sodi tudi vzgojno-izobraževalna aktivnost, ki so jo danes za naše devetošolce pripravili v Zvezi policijskih veteranskih društev Sever. Pod vodstvom podpredsednika združenja Angela Vidmarja so učence popeljali skozi zanimivo priložnostno razstavo. Ta prikazuje dogodke vse od odločno izražene volje slovenskega naroda na plebiscitu 23. decembra 1990, da pristopi k oblikovanju lastne države, pa vse do odhoda zadnjega vojaka Jugoslovanske ljudske armade 25. oktobra 1991 iz naše države. Slišati edinstvene informacije iz ust tistih, ki so bili neposredni udeleženci v takratnih osamosvojitvenih dogodkih, je bila brez dvoma zelo zanimiva in poučna izkušnja.

(Skupno število obiskov 250, 1 obiskov danes)
Dostopnost