Vsako leto 16. oktobra po vsem svetu obeležujemo dan hrane. Letošnje leto je ta dan potekal v nedeljo. Obeležili smo ga tudi na naši šoli in sicer v petek, 14.10. Letos je bilo geslo dneva “VARNA HRANA”, mi pa smo se ta dan spraševali, koliko odpadne hrane pridelamo pri šolski malici, če je na jedilniku priljubljena hrana. Poleg tega smo imeli možnost poskusiti sočno tropsko sadje. Skupaj smo na ta dan pridelali malo več kot 45kg odpadkov. Vanje so všteti tudi ostanki ananasa. Po izračunu odpadkov za posamezni razred, si prvo mesto delijo kar trije razredi: 1.a, 5.b in 8.b. Za nagrado si lahko učenci izberejo eno dopoldansko malico po želji. Upoštevati je seveda potrebno smernice zdravega prehranjevanja.