V ponedeljek, 3. 4. 2023, smo se učenci 4. razredov odpeljali z avtobusom v Ljubljano, kjer smo obiskali šolski muzej.

Že jutro, ki je bilo obsijano s sončnimi žarki, je nakazovalo, da bomo imeli lep dan. Vožnja z avtobusom je trajala nekaj več kot eno uro. Med potjo smo se pogovarjali s sošolci, se smejali in si pripovedovali zgodbice.

Ob prihodu v Ljubljano smo občudovali vrvež ljudi, avtomobilov, avtobusov, čudili smo se velikosti stavb, predvsem nebotičnikov.

Pred stavbo, kjer se nahaja šolski muzej, smo pomalicali, nato pa se odpravili na potep v preteklost šolanja na Slovenskem. Po vodenem ogledu muzeja je sledila še učna ura po starem, kjer nas je stroga gospodična učiteljica poučevala o domači mački. Šele sedaj se učenci zavedamo, kako strogo je bilo poučevanje nekoč.

Obisk šolskega muzeja nam bo še dolgo ostal v spominu.