ODLOK O ZAČASNI PREPOVEDI ZBIRANJA LJUDI V ZAVODIH S PODROČJA VZGOJE IN IZOBRAŽEVANJA

Feb 2, 2021 | Novice-šola, VRTEC-NOVICE

28. 1. 2021 je Vlada Republike Slovenije sprejela odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja. S tem odlokom je prenehal veljati sklep župana občine Cerkno sprejet 2. 11. 2020, ki je omogočil delovanje vrtca v dosedanji obliki tudi v času epidemije. Ta odlok od nas terja, da nujno varstvo zagotovimo zgolj in samo tistim otrokom katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v slovenski vojski in policiji. Zaposlitev se ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca.

Potrebo po nujnem varstvu za otroke katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, lahko pisno najavite na e naslovu vrtec@os-cerkno.si Za vse informacije smo dosegljivi na telefonski številki 040 579 889.

Otroke katerih oba starša nista zaposlena v sektorjih kritične infrastruktur žal ne bomo smeli sprejeti.

Hvala za razumevanje

Povezave do ključnih dokumentov:
Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja
Zakon o kritični infrastrukturi, sektorji so opredeljeni v 4. členu.