V četrtek, 19. 5. 2022, smo šli 4. in 5. razredi peš do bolnice Franje, katero smo si tudi ogledali.

Ob 7.30 smo se dobili v šoli, nato pa se odpravili proti bolnici Franji. Ko smo prišli do Loga, smo se odpravili navzgor po makadamski cesti. Prišli smo do domačije, kjer smo pomalicali, učenka 4. razreda, ki tam živi, pa nam je postregla s piškoti. Po malici smo se odpravili naprej proti baru Pasice. Tam smo se razdelili v 3 skupine. Vsaka skupina je dobila svojega vodiča, s katerim smo se odpravili v sotesko Pasice, v kateri leži bolnica Franja.

Vodiči so nam res lepo predstavili zgodovino same bolnice, njeno delovanje, zgodbe o trudu partizanov, da je bolnica ostala skrita in o napadih nanjo. Po končani predstavitvi smo si lahko še samostojno ogledali barake. Nazaj proti šoli smo se odpeljali z avtobusom. Imeli smo se zelo lepo.

Zapisali: Leon Kavčič, Mihej Prezelj in Julija Raspet.