Vse starše, učiteljice in učitelje, vzgojiteljice in vzgojitelje, strokovne delavke in delavce, babice, dedke, tete, strice … vabimo na prvo predavanje z naslovom Govoru in jeziku naproti, predaval bo Benjamin Vogrič.

Predavanje bo potekalo prek spletne aplikacije ZOOM v sredo, 17. 3. 2021, ob 18:00.

Za prijavo pišite na katjusa.mrak@cerkno.si.

Na predavanju bodo predstavljene pogosta odstopanja v govorno-jezikovnem razvoju, kako jih prepoznati in ukrepati. Značilnosti prvih besed in stavkov ter kako jih nadgrajevati. Predstavljena bodo priporočila kako preko vsakdanje komunikacije, igre in prostočasnih dejavnosti vzpodbujati govorno-jezikovni razvoj otrok. Prav tako bodo predstavljene tehnike branja knjig za vzpodbujanje jezika ter vloga sodobnih medijev na govorno-jezikovni razvoj. Fiziološko jecljanje in kako ga ustrezno spremljati ter vpliv hranjenja, sesanja dude in prehodnih dihalnih poti za razvoj govora itd.

Predavanje bo obsegalo naslednje točke:

• Govorno–jezikovni vzorci otrok od 1. do 6. leta.
  • Pogosta odstopanjav govorno-jezikovnem razvoju, ki jih narekuje edinstven razvoj posameznika.
  • Značilnosti prvih besed, kako jih vzpodbujati.
  • Značilnosti prvih stavkovin kako jih nadgrajevati.
  • Tehnike za vzpodbujanjegovorno-jezikovnega razvoja tekom vsakdana.
  • Priporočila za rabo sodobnih medijev.
  • Fiziološko jecljanjein kako ga ustrezno spremljati.
  • Vpliv hranjenjasesanja dudein prehodnih dihalnih poti za razvoj govora.
  • In drugo …

Predavanje Govoru in jeziku naproti je prvo iz cikla treh predavanj, ki jih v sklopu projekta Krepitev skupnosti organizira Občina Cerkno. Naslednje predavanje Izštekani najstniki in starši, ki štekajo (Leonida in Albert Mrgole) bo 21.4., tretje z naslovom Diagnoza: Pridna! (Saša Kranjc) pa bo 19.5. Vabljeni!