V obdobju razglašene epidemije koronavirusa v Republiki Sloveniji je Vlada RS za področje vzgoje in izobraževanja danes izdala nov Odlok, s katerim bo prenehala veljati odredba, ki je dovoljevala organiziranje nujnega varstva otrok. Vse šole in vrtci bodo od 16. marca 2020 do preklica zaprti. Novi odlok ne dovoljuje več organizacije nujnega varstva otrok v prostorih VIZ zavodov, prepoved pa velja do prenehanja razlogov zanjo, kar bo ugotovila vlada s sklepom, ki ga bo objavila v Uradnem listu RS.

Tako zavod OŠ Cerkno, kakor tudi Občina Cerkno bosta na elektronskih naslovih (obcina@cerkno.si in info@os-cerkno.si) še vedno zbirala informacije o potrebah po nujnem varstvu otrok. Te bomo uskladili med pristojnimi službami in iskali nadaljnje rešitve v oblikah, ki jih stroka in trenutne možnosti dovoljujejo.