​V mesecu novembru smo bili zelo aktivni na področju preventive. Sedmošolci so se v okviru programa Izštekani, v izvedbi Zveze klubov zdravljenih alkoholikov Slovenije, srečali s problematiko alkohola in drugih drog, poseben poudarek pa so namenili varovalnim dejavnikom.

Že vrsto let sodelujemo z organizacijo Safe.si, ki izvaja delavnice o varnosti na spletu. Tako so tretješolci imeli delavnico Ne bodi ovčka na internetu, šestošolci so se ukvarjali z varovanjem zasebnosti in uporabo družabnih omrežij, sedmošolci s spletnim nasiljem in ustrahovanjem, osmošolci pa z zasvojenostjo s sodobnimi tehnologijami.

Ponovno pa bomo sodelovali s CSD Idrija, ki bo za nas izvajal mladinske delavnice tekom celotnega šolskega leta. Začeli smo s šestošolci in sedmošolci, ki so se že ukvarjali s počutjem  in odnosi v razredu v delavnici Jaz sem OK, ti si OK. V decembru se bomo prepustili prazničnemu vzdušju, s preventivnimi delavnicami pa nadaljujemo po novem letu.