Že tradicionalna vsakoletna prireditev ob materinskem dnevu je tokrat potekala v soboto, 6. 4. 2024, v prenovljeni dvorani gasilskega doma v Šebreljah. Letošnja prireditev je bila posebna zato, ker smo se povezali s predstavniki KS Šebrelje in skupaj sestavili pester program. Poleg učencev PŠ Šebrelje so nastopili tudi njihovi vrstniki, ki šolo obiskujejo v Cerknem. V pestrem enournem programu so nastopili tudi učenci predmetne stopnje, srednješolci in študentki. Program se je pričel z recitacijama Neže in Maje, sledili so najmlajši nastopajoči Emma, Mia, Jakob, Neja, Tinka, Gloria in Tine z deklamacijo. V polni dvorani so to popoldne učenci PŠ Šebrelje skupaj z Julijo in Benjeminom nastopili še s skečem V nedeljo zjutraj avtorice Helene Prezelj, mladinci pa z dramsko igro z naslovom Kako hitro čas beži, prav tako avtorice Helene Prezelj. V njej so nastopili Tim, Jakob, Lan, Filip, Julija, Pija, Neža, Danaja, Boštjan, Leon, Klara, Katja, Tobija, Pija, Zala, Benedikta, Žana in Neža. Program so z igranjem na  kitaro, klavir, harmoniko in saksofon popestrili Loti, Benjamin, Jakob in Tim,  s petjem pa pevke Neja, Maruša, Neža, Maja, Maša pod vodstvom Alojzije Vidmar in Tanje Kumar. Vsa dekleta, mame in žene so ob prihodu prejele čudovito voščilnico, ki je nastala na delavnici za osnovnošolce pod vodstvom Aleksandre Serjun in Helene Bevk, ki sta prevzeli tudi celotno organizacijo dogodka. Učenci PŠ pa so svoje mamice obdarili še z dvema dariloma. Dogodku je sledilo še druženje vaščanov, na katerem so za sladko pogostitev poskrbele kar domače gospodinje. Prijeten dogodek smo sklenili z obljubo, da podobnega ponovimo tudi naslednje leto.

FOTO: MAJDA VOJSKA