V teh dneh se je našim prvošolcem pridružil prav poseben sošolec. Z daljne Kitajske iz mesta Shenzehn, kjer domuje tehnološko podjetje Makeblock, je prispel robotek mTiny. Gre za zelo simpatičnega in hitro učljivega robota, ki ga bodo prvošolci vključili v svoje učne, kakor tudi sprostitvene aktivnosti. Robotika, ki se je kot interesna dejavnost že zelo dobro in uspešno uveljavila v drugi in tretji triadi naše šole, se bo s Tinijem tako približala tudi učencem prvih razredov. Mali Tini v osnovi ne zna kaj dosti, a ob ustreznem programiranju in podanih navodilih, pa zmore marsikaj poučnega in zanimivega. Zelo uspešno in lično zna zapisovati črke in številke, izrisuje matematične like, se potepa po sprogramiranih poteh in ob tem zna izraziti tudi svoje počutje. Programiranje se izvaja na otroku prijazen in razumljiv način. Hkrati pa predstavlja osnovo, za spoznavanje z zahtevnejšimi oblikami programiranja robotov, s katerimi se bodo lahko učenci spoznali v drugi in tretji triadi. Nakup dodatne opreme, s katero bomo lahko robotiko približali tudi najmlajšim osnovnošolem naše šole, nam je omogočilo podjetje COMCOM d.o.o. iz Idrije. Podjetju, z dolgoletno tradicijo na področju računalniških in informacijsko-podatkovnih tehnologij, se za finančno podporo iskreno zahvaljujemo.

(Skupno število obiskov 306, 1 obiskov danes)
Dostopnost