RIBICE V PROMETU

Avtor: | Apr 3, 2020 | VRTEC-NOVICE

RIBICE V PROMETU

V skupini Ribice smo v letošnjem letu veliko časa namenili spoznavanju prometa. Seznanili smo se  z nevarnostmi, ki smo jim izpostavljeni kot udeleženci v vsakdanjih prometnih situacijah. Skozi različne dejavnosti so otroci razmišljali o varnosti v prometu. Vključeni smo bili tudi v projekt TRAJNOSTNA MOBILNOST z namenom osveščanja otrok o trajnostnih, aktivnih oblikah prihoda v vrtec ter s tem doseči spremembe potovalnih navad ter v projekt PASAVČEK katerega namen pa je spodbujanje dosledne in pravilne uporabe otroških varnostnih sedežev in varnostnih pasov med vožnjo otrok. Preko pogovora in literature smo se seznanjali z uporabo  prometnih sredstev ter aktivno razmišljali katera prometna sredstva pripomorejo k trajnostni mobilnosti in zakaj. Narisali smo vsak svojo pot v vrtec ter se pogovarjali kakšna bi bila naša okolica brez avtomobilov, tako smo ob aktivnem razmišljanju ustvarili tudi plakat, ki smo ga poimenovali Vrtec in njegova okolica brez avtomobila. Spoznavali smo različna prevozna sredstva, jih razvrščali, risali, jih sestavljali s kocki…Peljali smo se tudi v Zakojco z avtobusom ter tako spoznali javni potniški promet. Iz odpadne embalaže smo naredili avtobus ter igrico Spomin. V projektu Pasavček pa smo spoznali lutko Pasavčka, ki se nam je prvič predstavil v lutkovni predstavi Pasavček v prometu. Obiskal nas je tudi policist PP Idrija, ki nas je poučil o pravilnem in varnem obnašanju v prometu in nam pokazal pravilno uporabo varnostnega pasu v avtosedežih.  Preko video filmčka smo spoznali tudi žival pasavca, po katerem je lik Pasavček dobil ime. Na Pasavček metru smo merili našo telesno višino, štirinajst dni smo vodili dnevno evidenco pripasanosti , naredili svojo Pasavček sestavljanko, barvali pobarvanko, se naučili deklamacijo, prisluhnili zgodbi Kamen želja, se urili v vožnji s kolesi in skiroji, želeli pa smo se preiskusiti tudi v Pasavčkovem kvizu, a nam jo je žal zagodel koronavirus. Več utrinkov pa v spodnjih fotografijah.