​V petek, 18. septembra, je v Kamniku potekalo šolsko državno prvenstvo v plavanju za osnovne in srednje šole. Učenci so tekmovali v disciplini 50m prosto. Zaradi zdravstvenih razmer je bilo tekmovanje organizirano tako, da so se ekipe šol razvrstile po določeni časovnici, po končanem nastopu pa prizorišče takoj zapustile.

Tekmovanja so se udeležili tudi učenci Osnovne šole Cerkno in dosegli odlične rezultate. V kategoriji nekategoriziranih tekmovalcev je Rok Katarič z velikim naskokom osvojil prvo mesto, Anže Razpet je bil v isti kategoriji 17.

V kategoriji kategoriziranih tekmovalk je 11. mesto osvojila Klara Močnik, dve mesti za njo je bila Tiana Lahajnar, na 25. in 26. mesto sta se uvrstili Lahajnar Tjaša in Janja Lapanje. V kategoriji nekategoriziranih tekmovalk je Tija Močnik osvojila 5. mesto. Štafeta OŠ Cerkno je osvojila četrto mesto, za osvojitev bronaste medalje je zmanjkalo pičlih 32 stotink.

Vsem udeležencem čestitamo za dobre rezultate!