Prva pomoč v osmem razredu

Prva pomoč je neposredna in takojšnja zdravstvena oskrba poškodovanega, nenadno obolelega ali zastrupljenega na kraju dogodka, kar je državljanska in moralna dolžnost posameznika. Prva pomoč omogoči poškodovancu čim prej in v kar najboljšem stanju priti do zdravniške pomoči. Velikokrat edinole hitra in pravilna prva pomoč reši življenje. Prva pomoč je potrebna tudi pri tistih poškodbah in nenadnih obolenjih, ki same po sebi ne ogrožajo življenja, lahko pa povzročijo okužbo ali poznejše zaplete in trajne posledice, če takoj pravilno ne ukrepamo. Zato je pomembno, da se o tej tematiki večkrat pogovarjamo tudi z našimi učenci. Osmošolci so imeli v torek 14. 6. dvourno predavanje na temo prve pomoči in eno uro praktičnih vaj. Tečaj je bil pripravljen s strani Rdeče križa Idrija in se jim za podano znanje iskreno zahvaljujemo. Učence smo spodbudili k oživljanju, postavljanju v položaj za nezavestnega, prepoznavanju kapi in osnovnemu povijanju ran in amputacij.

Znanje v spodnjem videoposnetku lahko obnovite tudi sami.

https://www.youtube.com/watch?v=H76xMxolHJM

(Skupno število obiskov 155, 1 obiskov danes)
Dostopnost