Teden smo pričeli s čudovitim izletom na Most na Soči. Učenci so z navdušenjem prisluhnili legendi o nastanku jezera, ki jim jo je na Ladji Luciji zaupal kapitan. Ponosno so poprijeli tudi za krmilo ladje in pomahali v pozdrav mimoidočim. Reka Soča je v soncu radodarno kazala svoje lepote, dodatno pa so jo krasili še kormorani, ki so jih nekateri prvič videli tako od blizu. Naslednja dva dneva smo preživeli v šoli oz. v njeni okolici. V torek smo z unikatnimi našitki okrasili maske iz blaga, da bomo lahko zdravo vkorakali v novo šolsko leto. Sredin dan pa smo preživeli kar na šolskem vrtu. Bera jabolk je bila to leto bogata in ob pobranem pridelku smo z užitkom ugriznili v sočne sadeže. Utrudilo pa nas ni samo pobiranje jabolk – porezali smo tudi limonino meliso, ki jo bomo lahko posušili za čaj; pobrali buče in pograbili travo ter odpadlo listje. V četrtek sta predstavnika Fundacije Poti miru preko pripovedovanja zgodb ob predmetih in arhivskih fotografijah iz časa soške fronte otrokom na zanimiv način predstavila, kaj se je dogajalo na soški fronti in v njenem zaledju ter zakaj se je potrebno truditi za mir in sobivanje. Teden smo zaključili z lovom na zaklad. Učenci so se zabavali ob zanimivih nalogah in se na koncu veselili sladkega skritega zaklada. Zadovoljni, da smo skupaj preživele lepi počitniške dni, smo se v petek tudi razšli. A ne za dolgo. Že v torek se bodo učenci zopet srečali v šolskih klopeh. Želimo jim uspešno in zdravo prihodnje šolsko leto.