V času od 22.1. do 29.1.2020 je za četrtošolce potekal smučarski tečaj na SC Cerkno. Tečaja se je udeležilo 37 učencev in učenk iz Osnovne šole Cerkno. Za podajanje smučarskih veščin in varnosti učencev je skrbelo 7 strokovnih delavcev: 5 vaditeljev, ki so ustrezno usposobljeni in imajo potrebno licenco ter razredničarki. Prvi dan smučarskega tečaja je šola sodelovala v akciji Šolar na smuči, slovenski projekt smučarskega ozaveščanja šolskih otrok. Na ta dan so vsi otroci vključeni v akcijo prejeli zastonj smučarsko karto in diplomo za sodelovanje. Za smučarje začetnike, letos jih je bilo 12, so na ta dan poskrbeli učitelji iz  šole smučanja ŠD Novinar.

Tečaj smučanja je vsak dan potekal po istem urniku in sicer:

• 8.30 odhod na smučišče
  • 9.00 – 11.30 učenje in nadgrajevanje tehnike smučanja
  • 11.30 – 12.30 odmor za kosilo
  • 12.30 – 14.45 učenje in nadgrajevanje tehnike smučanja
  • 15.00 odhod domov

Zadnji dan tečaja pa smo imeli športni dan, kjer smo imeli čisto pravo veleslalomsko tekmo. Vsi smo uspešno privijugali skozi cilj. Tečaj smo uspešno zaključili, nekateri so osvojili prve smučarske zavoje, drugi pa so svoje znanje nadgradili.