Učenci OŠ Cerkno so tudi letos pod mentorstvom učitelja Romana Eberlinca sodelovali na 11. literarnem natečaju, ki ga pod naslovom Tudi pri nas je potekalo osamosvanje Slovenije, organizira Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Idrija Cerkno. Strokovna komisija je med 32 prispelimi prispevki izbrala najboljše. Te so napisali devtošolka Julija Seljak iz Osnovne šole Cerkno in Eva Kacin ter Nina Sedej iz OŠ Spodnja Idrija. Veteransko združenje je vse prispele prispevke objavilo v posebnem zborniku, med katerimi je tudi prispevek našega osmošolca Urbana Razpeta. Literarni natečaj se je zaključil v preteklih dneh, ko je Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo mlade avtorje in njihove mentorje popeljalo na ogled Parka vojaške zgodovine v Pivko. Vsem sodelujočim, predvsem pa dobitnikom priznanj, iskrene čestitke.