Učenci naše šole so tudi letos pod mentorstvom učitelja Romana Eberlinca sodelovali na natečaju Tudi pri nas je potekalo osamosvajanje Slovenije. Na natečaj, ki že vrsto let poteka pod okriljem Območnega združenja veteranov vojne za Slovenijo Idrija Cerkno, je letos svoje literarne prispevke oddalo 40 mladih avtorjev. Med njimi so bili tudi učenci OŠ Cerkno, sedmošolci Nika Eržen, Maja Vojska, Neža Razpet, Melisa Udir, Sebastjan Šturm in devetošolci Urban Razpet, Lana Mavri in Kristina Bevk. Med najboljše prispevke je strokovna komisija uvrstila literarno delo naše učenke Neže Razpet. Združenje je sodelujoče učence nagradilo z ogledom Parka vojaške zgodovine v Pivki, kjer so najboljšim avtorjem podelili tudi priložnostna priznanja. Pod uredniškim vodstvom Marka Mikuža je združenje tudi letos izdalo poseben zbornik, v katerem so objavljeni vsi literarni prispevki prispeli na dvanajsti literarni natečaj. Vsem sodelujočim in nagrajencem izrekamo iskrene čestitke.

(Skupno število obiskov 255, 1 obiskov danes)
Dostopnost